2019 YILININ POPÜLER OYUNLARI

Bu yıl içerisinde (2019) bir çok oyun popüler oldu.Bunların içerisinde popülerliğini koruyan ve yeni popüler olan oyunlar vardır.Bu listemizde 8 oyun vardır.Liste içerisinde oyunun genel bilgileri ve popülerlik sıralamasını göstereceğiz.

1.PlayerUnknown’s BattleGrounds (PUBG)

Oyun direk olarak 99 kişi ile uçak da başlıyor.İstediğiniz uygun konumda uçaktan atlayarak yeryüzüne ulaşıp direk olarak farklı eşyalar (silah,mermi,kit,zırh,kask,enerji içeceği vs.) toplamaya başlıyorsunuz.Amacınız karakterinizi donatıp oyun sonunda tek kalmak.Onun için başka kişilere dikkat etmeniz gerekli ve mavi alana da dikkat edip o alanda kalmamak için durmadan belirtilen daire içerisinde kalmanız gerekiyor.

2. Fortnite Battle Royale

Epic Games tarafından geliştirilmiştir. Xbok, İOS, PC, ve Android cihazlarda oynamak mümkün.Burada ufak bir bilgi vermek istiyorum Android cihazlarda hepsinde geçerli değildir.Geçerli android cihazları buradan öğrenebilirsiniz.

Fortnite oyuncuları arasında kızlarda erkekler kadar olduğu söylenebilir bir bilgi. Fortnite oyuncu sayısının yaş kitlesi gençler olarak söyleniliyor.Pubg’ye nazaran daha küçük yaşlardaki arkadaşlar bu oyunu tercih ediyor.Bunun bir çok sebebi olabilir.Lakin en büyük sebeplerinden bir tanesi oyunun ücretsiz olması.

3. Leguend of Legends

Riot Games tarafından geliştirilerek 27 Ekim 2009 yılında piyasaya sürüldü.Yaklaşık 27 Milyon oyuncuya sahip.Oyun 5 kişilik iki takım ile oynanmaktadır.Farklı koridorlar mevcut.Bunların arasında üst,alt,orta ve orman koridorları mevcut.Ve karsı takımın merkezini patlatmaya çalışıyorsunuz.Tabi ki kuleler ve karsı rakipler sizi engel oluyor ve aynı şekilde onlarda sizin merkezinizi saldırmaya çalışıyor.

4.Apex Legends

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da piyasaya sürüldü. Oyun motoru olarak Source oyun motorunu kullanıyorlar.Ve Pubg ve Fortnite oynamayan ve takımlı savaş oyun oynamayı sevenlerin hepsi bu oyunda.

5.Counter-Strike:Küresel Taarruz

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. 21 Ağustos 2012 yılında piyasaya sürüldü.Tasarımcıları ise Minh LeJess Cliffe ‘dir.

6. HearthStone

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz dijital tahsil kart oyunudur. Mart 2013’te Penny Arcade Expo’da açıklanan oyun, Ocak 2014’te açık beta sürümüyle çıktı. Mart 2014’te Microsoft Windows ve macOS işletim sistemlerinde piyasaya sürüldü.

Oyunun kazandığı ödüller ise : Multiplayer Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü ve En İyi Mobil Oyun Dalında The Game Ödülü’dür.Oyunun tasarımcıları ise Ben BrodeMike DonaisEric Dodds‘dir.

7. Minecraft

Bu oyunu değinmeden geçmek olmaz.Zaten oyun 2019 yılında da en çok oynanan bir oyuncuya ev sahipliği yapmaya devam ediyor.Oyun açık dünya modlu bir oyundur. Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır

8.Dota 2

Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası oyunudur. İlk piyasaya sürülme tarihi 9 Temmuz 2013’dür.Oyunu hiç oynamayan ve bilmeyenlere şöyle bir örnek verilebilir oyun League of Legends oyununa benzerdir.

2019 YILININ POPÜLER OYUNLARI” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir